27 Mayıs 2013 Pazartesi

Mr.E'nin aile buluşması ile imtihanı

Ben taa ne zamandır yazmıyordum, yazmıyordum ama bir sor neden yazmıyordum?? Hayat monotonlaşınca insanın yazası gelmiyor belki de ama bu hafta sonu malzemeyi topladım ve işte tekrar buradayım a dostlar 

Şimdi bazılarınız biliyor bazılarınız bilmiyordur diye kısa bir özet geçeyim; ben anne tarafından Adanalı sayılırım. Yani anne tarafımda akrabaların çoğu Adanalı ve bir kısım hala orada yaşıyor. Bir kaç zaman önce çok sevdiğim bir büyüğümün cenazesinde, "Neden sürekli üzücü günlerde buluşuyoruz, güzel günlerde de bir araya gelsek ya" diye bir fikir ortaya çıkmış ve bu hafta sonu gittiğim, yazının konusu olan organizasyon olduu. Oldu da organizasyon kaç kişi olur...30 kişi 40 kişi hadi çok çok herkes gelsin 70, 80 kişi... Nüfus idaresinden aile ağacı çıkartıldığında, Anneannemin dedesinden bizden bir sonraki nesile toplam 341 kişi çıktı, hal böyle olunca cumartesi akşamı katılım bir anda 100+ oldu tabi :)

Biz geç de olsa uçak biletlerimizi cumartesi günü hava alanının yolunu tuttuk. Uçağa binene kadar hiç bir sorun yoktu fakat sonrası....ARKADAŞ!!!! biz havayolu ile seyahat edelim dedik, fakat piste sıramız gelip çıkana kadar o kadar çok yol gittik ki bir ara seyahati kara yoluyla ama uçak içinde tamamlayacağız sandım...git git bitmedi git git bitmedi offf gitmelere doyamadı pilot.

Neyse efendim uçağımız kalktı hah dedik yolculuk süper geçecek, koltuğa entegre ekranlar kumandalar vs sanırsın yurt dışına uçuyoruz. Zaten sanmakla kalacağımızı hosta kulaklık sorduğumda öğrendim. "Yurt içi uçuşlarımızda kulaklık veremiyoruz efendim" demez mi... Ben de sabah evden çıkmadan kulaklıklar önümde, dedim almayayım nasılsa uçakta dağıtılır ben de öyle müzik dinlerim...demek ki neymiş ? Hayatta bazı fırsatlar karşına çıktığında değerlendirmek lazımmış, yoksa uçakta ses olmadan film izlemeyi deneyecek kadar acınacak hale gelirmişsin ;)

Hoştu beşti bir şekilde yolculuk bitti, Adana'ya indik. Kaç zamandır sıcağa hasret kalmış bir adam olarak hava alanından çıktık, arabayla yola çıktık camdan içeri hava sıcak sıcak esiyor. Oh be dedim sonunda ya, kemiklerim ısındı arkadaş :)) Bu arada bilmeyenler için kısa bir bilgi; küçükken çok kahve içme kararırsın demedikleri için kahveden dolayı içimde bir zenci var ve o zencinin optimum yaşam koşulları için gereken hava sıcaklığı 30-35 derece en az. Sıcağı bulunca özüme döndüm mest oldum kısacası :)

Ben yola çıkarken kebaptan ziyade hep Adana'da yediğim için iki şey aşererek gitmiştim, ikisini de yiyemeden döndüm :) Bİri kaymaklı cevizli yassı kadayıf diğeri ise dikenli incirdi...konuyu burada kapatalım bak yine içim kötü oldu bühü bühü bühü :'((

Akşam oldu giyindik süslendik yemeğe gittik. Organizasyon ile ilgili konuşmalar yapıldıktan sonra ne yiyeceğimizi sordular. Seçenekler çöp şiş ya da tavuk ızgara iken herkese adana kebabı gelmesi ise ayrıca güzeldi. Allahtan güzel hazırlanmış, zırhtan iyice geçirilmişti o et ki seçenek dışında kalmasını unuttuk. Ben uzun namluluyu (Canon 600D + 18-135mm lens) götürünce gecenin fotoğrafçısı oldum bir anda. 4 saat boyunca iyi kötü kıpırdanan topluluk bundan sonra yarım saat boyunca kelimenin tam anlamıyla koptu. Bütün grup fotoğraflarını da bu arada çektim zaten ;)

Sonra gençler tayfası olarak dediler ki (ben deplasmanda sayıldığım için planlamaya dahil olamadım) başka bir kuzenimizin cafesine gidelim. Geceden ayrılıp mekanlara akaroğlu olduk. Orada da iyi güzel hoş eğlendik ama eve dönüş 03.30'u buldu...haliyle sabah 06.30 kalkanlar (ben, keyfim ve kahyası) için hafif yorucu oldu bu durum ama olsun, gecenin kendisi başlı başına şahaneydi zaten.

Ertesi gün sabah 8.00'de kalkmayaydım iyiydi ama olsun buna da şükür :) Pazar günü öğlen dönecek olmaktan dolayı erken hazırlanıp hava alanına erken gitmiş olmak sıkıcıydı ama işte kardeşin değeri böyle zamanlarda ortaya çıkıyor. Arkadaş..şu dünya üzerinde başka kimseyle bu kadar saçmalayabileceğimi sanmıyorum...bir ara krize girip uçağın içinde hısss hısss hısss kıs kıs kıs diye gülecek kadar sapıttık ama canımız sağolsun kardeş candır! Sevin, kollayın, değerini bilin!

Yazımızı da seneye tekrar yapılacak organizasyona ithafen, son günlerdeki favorim ile sizleri uğurluyorum, şeker kalın ;)


15 yorum:

su can dedi ki...

hoşgeldiniz efendim... sefalar getirdiniz:)
sözünü tutmuşsun yediğin içtiğin senin olmuş, gördüklerini aktarmışsın amma velakin fotoğraf unsuru eksik kalmış cık cıkkk :/incirin de mevsimi gelsin istetiriz nolcak... üzülme:) hemşehri sayılırız :p

SaÇaKLı dedi ki...

çok uzun zamandır ortalıklarda görünmememe rağmen ben bile biliyorum Mr.E'nin nicedir böyle bir yazı yazmadığını... hoşdöndün :)

Aslı dedi ki...

"gitmelere doyamadı" :)))

ne zamandır şöyle bir yazı okumuyordum. yine eğlenceli olmuş.
Aile toplaşmaları, ki hele kalabalıksa tadından yenmez. kıskandım şahsen :)

Muzurella dedi ki...

welcome back :)

Mr.E dedi ki...

@Su can Fotoğraf kısmını instagrama bulaştığımdan beri oradan çözüyorum ki buranın kotasını çok şişirmeyeyim ;)

Fotoğraf ile ilgili daha sonra bir seyahat daha yapacam adanaya :)

Mr.E dedi ki...

@püsküllü sen de bir dön artık aramıza ha ne dersin? ;)

Mr.E dedi ki...

@Aslı daha neler neler yazasım geldi ama işte insaflıyım :))

Kıskanma, arkadaşlarınla kapat açığı ;)

Mr.E dedi ki...

@Muzurella thank you :)

su can dedi ki...

Köfteleri gördük zaten de şehirden alıntılar demiştim:-D madem tekrar gideceksin sorun yok:-D gelsin fotolarrr

emir begit dedi ki...

Oooo kaptanim deryam... gezi ile ilgili çok şey sormuyorum nasıl olsa bulusunca çenen düşer Anlatırsin bize... ama uçak hikayende güldüm onu tekrar anlat.. sen güzel masal anlatirsin he..bana bi masal cd si yapsan da uyurken onu dinlesem kardeşim :) öptüm seni

Mr.E dedi ki...

Bugün formdasın bakıyorum bezelye, uğraşmak için hiç bir fırsatı kaçırmıyorusun ;)

sedauzunn dedi ki...

Ne güzel ya akrabalardan 100+ kişiyi bi araya toplamak büyük başarı :)

Güzel bir etkinlik olmuş efenim :)

Mr.E dedi ki...

Yanlışım varsa düzelt, öncelikle hoşgeldin :)

Teşekkür ederim, etkinlik güzeldi darısı sonraki senelerin de başına inşallah diyorum :)

sedauzunn dedi ki...

Evvet,hoşbuldum. Daha çok görebilirsiniz beni burda :)

Mr.E dedi ki...

Geç otur o zaman keyfine bak :)