31 Mayıs 2012 Perşembe

Koyver Gençlikspor


Bugün Kuul'umsu Kadın'ın yazısına yaptığım yorumda "Koyver Gençlikspor" projesi ile ilgili bir şeyler düşüneceğimi söylemiştim. Buyurun burada düşünülmüşü var :) Kendisi takım kaptanlığını talep etti. Blogstar ve ilk isteyen olmasını göz önünde bulundurursak, kendisi takımın kaptanıdır artık. Oyuncu alımını da buradan açmış olayım. Yeni kulübümüz hayırlı olsun "gençlik".

29 Mayıs 2012 Salı

Playlist 30

Bu sefer playlistimiz için seçtiğim tema "Kuzey Avrupa" oldu. Biraz daha açıklayıcı olmak adına açılışı Bjork ile yapıyorum. Emiliana Torrini ile de İzlanda ayağını kapatıyorum listenin. Norveç ayağını Secret Garden ve Flunk ile geçip İsveç'e doğru yola çıkıyorum. Tabi ki ABBA ile açıyoruz İsveç ayağını. Sonra bir Jay-Jay Johansson yakışır gibime geliyor. Lykke Li ile İsveç ayağına son verip bu sefer de Danimarka'ya Oh Land'a geçiyoruz. Kapanış içinse Finlandiya'ya, ilk önce sevgili Nightwish'e sonra da Apocalyptica'ya uğrayıp bu listeyi de burada bitiriyoruz.

27 Mayıs 2012 Pazar

Bence Örovizyon 2012

Dün akşam yayınlanan şarkılar arasında daha önceden de adı sanı çokça tekrar edilen İsveç'in kazanması çok büyük bir süpriz olmadı. Lordi'nin çıkışından sonra artık bir pop şarkı yarışması olmaktan çıkan örovizyonda techno, trance tarzında bir şarkının kazanması bu açıdan belki de sevindiricidir. Ama dün yapılan seçimler dışında bulunduğu yerleri haketmediğini düşündüğüm çok güzel şarkılar da arada kaynadı gitti. Babuşkalar ve Zejlko Joksimovic benim tahminimde de ilk 5 içinde yer alıyorlardı zaten. Yarışmayı hiç haketmediği yerde bitiren ve bence ilk 5 içinde yer alması gereken diğer ülkeler ise Malta, İzlanda ve Moldova olmalıydı. Yerel ezgilerin kullanımı konusunda Yunanistan ile "Bizim oğlan" kafa kafayalardı bence. İkinci 5 içinde yer alması gereken diğer ülkeler de Makedonya, Almanya ve özellikle Alim Qasimov ile Azerbaycan'dı. Azeriler benim beklediğimden daha iyi bir derece alıp yarışmayı ilk 5'te tamamladılar.  Babuşkaların samimiyeti, Zejlko abinin sürekli yükselen parçası, Malta'dan Kurt Calleja'nın şahane ayak hareketleri, İzlandanın epik şarkısı, Moldova'nın koreografisi, Yunanistan ve Türkiye'nin yerel ezgileri, Makedon solist ablanın sesi, Almanya'nın beybifeys solisti ve yerel değerlere sahip çıkan Azeriler'in Alim Reyiz gibi bir destekle yarışmaya katılmaları bence işin şov yönü için de güzeldi. Sadece adı "şarkı" yarışması olarak kalmış bir organizasyondan bildireceklerim şimdilik bu kadar, bir başka örovizyon yazısı ile seneye görüşmek üzere efendim.

26 Mayıs 2012 Cumartesi

Atatürk Arboretumu

"Sevdicek" hafta içi izin kullanınca cuma günü Atatürk Arboretumu'na gidelim diye kararlaştırdık. Taksim'den 42T'ye binince yol yaklaşık 1 saat sürüyor. Yolculuk boyunca sahil turu da cabası ;) Kemerburgaz yolu durağında indip 5 dakika yürürseniz arboretuma ulaşıyorsunuz.
Merhabaa

 Önce bu planın fotoğrafını çekerseniz, gezi boyunca kaybolmaktan kurtuluyorsunuz. Test edildi onaylandı ;)


Atatürk Arboretumu sadece hafta içi ziyarete açık. Haftasonu ve tatil günleri sadece üyelere açık. İlgili detayları yukarıdaki linkte "ziyaret" bölümünde bulabilirsiniz.

 Girişten manzaramız bu


 Nilüfer de gördük...

 Tosbiş de...

Ördek de..

Peyzaj nedir, nasıl yapılır 101

 Kurbişler

 İyi bir çocuk olursanız kertenkeleyi bile görebilirsiniz

 Bir başka ıslak Tospaa


 Bu da kuru tospaaa

 "Kuşları da düşündük biz" yuvası  
Bir başka kertenkelek 
 Pozcu ördekTospaaa plajı "Şurada tek bir ağacımız mı olsa acaba"...Bob Ross stayla 


Ya iguanagillerden ya da çok pis ishal olmuş :P

 Güle güle :)