19 Ekim 2011 Çarşamba

26 Şehit 22 yaralı (11:35 itibariyle)

Sabah gözünüzü bir açıyorsunuz, bakıyorsunuz ki yirmi altı kardeşiniz şehit, yirmi iki tanesi de yaralı... Daha vahim olanı ise bunun politik olarak çözülebileceğine hala inananlar.. Kürtlerin haklarını düşünmek için BDP var, demokratik olarak bir şey konuşulacaksa onlarla konuşulur, onun dışında yapılan her eyleme misli misli şiddetle, AMA, hedefe yönelik yapılır. Uçakları kaldırıp dağı taşı bombalayıp, bakın biz işimizi yaptık deyip dönerek olmaz o iş. Ha bununla da bitmez tabi o iş. Oradaki halkın, korunup kollanması da lazım. Elektriği suyu olmayan köyler var. Okulu yok, sadece askeri birimler var. Orada varlığını hissettiremiyorsan nasıl halkın senin yanında olmasını bekleyebilirsin ki? O kadar içim yanıyor ki söyleyeceklerimin başıma iş açmasından açık açık korkuyorum. Ama en azından şunu diyebilirim ki; "sabrımız taştı", "bıçak kemiğe dayandı" söylemleri değil, eylem lazım. 11 hamas militanını teslim alıp Filistin'in geleceğini düşüneceğimize oturup kendi kardeşlerimizi, evlatlarımızı düşünmemiz için ne kadar beklememiz gerekiyor? İki bayram arası eyleme geçilmiyor mu yoksa?

5 yorum:

yerdenuzak dedi ki...

:(((

Nino dedi ki...

O bahsettiğin köylerde öğretmenlik yapmış 2 kuzenim var, nasıl oradaki insanların tavırları diye sorduğumda ikisi de aynı cevabı veriyordu: "nankörler". Neden o köylerde elektrik yok, doktor yok, öğretmen kalmak istemiyor biliyor musun? Kendileri ellerinin tersleriyle itiyorlar da ondan. Biraz dışardakilere "bakın bize böyle muamele ediliyor" demek için biraz da oradaki ağa geçinenler buyrukları altındaki insanların biti kanlansın istemiyorlar. Bu demek değil ki hepsi böyle düşünüyor ama ne yazık ki böyle düşünmeyenler azınlıkta.

francesca mckennitt dedi ki...

Öyle deme, Filistin'deki çocuklar daha önemli; Libya'dan Somali'den bahsetmiyorum bile. Şehit vermişiz ne olur ki, ne de olsa "boşbakan"ın oğulları askerlik yapmıyor.

Rebecca dedi ki...

şehitlere sevinen zihniyet var, başbakan görevini yapamadıya getiren. siyasetle alakası ne birlik olma vakti bence. ne düşünede olrsak olalm birlik olalm

otsumimar dedi ki...

88 şehitmiş :/