2 Aralık 2010 Perşembe

Puddi Puddiii !

Çok ciddi bir tehditle karşı karşıyayız gençler. Japonların puding ile imtihanları da denebilir buna. Aslında bi bok denmez afedersin öyle leş bir şey bu. Parayı bulan nasıl bokunu çıkartıyorsa, araba alıp tamamını swarowski taşlarla kaplatıyorsa bu da aynen öyle bir öküzlük. Puding yapıyorsun bari "insan yiyecek bunu" miktarda yap ki normal, dingin hayatımıza devam edebilelim değil mi?

Ama yoooook! Japon yaptı mı kendini belli edecek ya illa kendini bu pudingi de okullarda gördüğümüz yan yana geldiğinde "YANGIN" yazan kovalar gibi kovalarla satıyorlar. Normal şartlar altında bir aileyi bir hafta doyurabilecek miktarda pudingi masada gören çocuklar var mesela reklamda. O çocukların devreler yandı bir kere. Artık sıttin sene (60 yıl demektir) hayır bekleme bunlardan. Değişim geçirmiş gremlin gören çocuktan daha derin yaralanmıştır bu yavrular. Yavriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim :'(

Soldaki resim (hayığğğ o fotoğraf bikerem tımam mıaaa diyecek arkadaşları şimdiden uyarırım, üstüme gelmeyin rencide ederim (= ) tehlikenin boyutlarını belirtmesi açısından bilgilendirici olacaktır. Görüldüğü üzere puding dediğimiz aslında bizim krem karamel (yersen). Ama asıl dikkat çekmek istediğim nokta şu; Ablanın kafası ile puding aynı boyda! 

Evet Japonları severim. Hatta çok severim. Olsa da yesek...Suşi yani...Anime olsun, teknoloji için yaptıkları olsun, suşi olsun, samuraylar olsun, Maria Ozawa olsun (eühmmm! konuyla alakasız oldu son yazdığımı okumadınız tamam mı gençler ^.^) dünyaya kattıkları ortada olan bir millet sonuçta. Hatta yurt genelinde de çok severiz Japonları. Her çekik göz bizim için bir japondur. Boynumuzda fotoğraf makinası ile bir yerde dolaşsak hemen "japon turist" oluruz mesela ama.........ulan ne desem olmayacak ama ama neye ama!

Neyse en iyisi bu ibretlik paylaşımı yapayım da sizler de kendi gözlerinizle görün.

2 yorum:

funda dedi ki...

Bana doğum günümde böyle kocaman puding getireni döverim. "Açmayın dedeler" ana bu ne dedimki kocaman kaşıklarıyla japonlar çıktı.Tahta mı o kaşıklar!Tabakta kalan son puding kalıntısını toparlayan kaşığa yan kaşıktan yardım geliyor!! O bizde öyle olmazki yardımcı kuvvetler katakulli ile ganimeti alır mideye hüpletir. Feyk bu feyk.

Mr.E dedi ki...

Kaşıklar sanırım plastik,
bir de o kalan son puding kalıntısını yiyecek mecal kalmış mıdır sence kimsede, herkes diğerinin kaşığına iter :D