21 Aralık 2010 Salı

Playlist 4

Bu güne kadar paylaştığım şarkıların büyük çoğunluğunda üç dil öne çıkıyor; Türkçe, İngilizce ve Fransızca. Bu sefer bir değişiklik yapıp bunlar dışında neler dinlenebilir onlara bakalım.

İlk örnek yukarıda söylediğimi çürütür şekilde bir parça ama bir sor neden? Şarkının sözleri gavurun "makaronik" dediği, Türkçe'de "Mülemma" olarak adlandırıldığı için bu parçayla başlıyoruz. Sözleri İngilizce olmakla beraber nakarat kısmı Gaelce'dir. Daha sonra yine benzer tempoda başka bir şarkı için bu sefer kulaklarımızı Sırpça'ya çeviriyoruz. Portekizce ile tempoyu iyice düşürdükten sonra önce Yunanca sonra İspanyolca ile yine düşük tempoda ama daha kuvvetli iki parçayla devam ediyoruz.

Tamam tamam tempoyu iyice düşürdük, hadi biraz hareketlenelim gençler :) Önce Rusça bir şeyler dinleyelim mesela...Sonra bambaşka bir kıtaya gidip Malice bişeylere geçelim...Evet yavaş yavaş hızlanıyoruz :) Tekrar kuzeye gidip bu sefer Fince dinliyoruz. Ben bu şarkıyı ne zaman dinlesem, "oh ne güzel yer milletin hiç derdi sıkıntısı yok yaptıkları şarkıya bak yeaaa " diyorum o derece pozitif bir şarkı ^.^

Listemizi sonlandırırken iki tane iyice tempolu parçayla yapacağız kapanışı. Bunlardan ilki Romence ikinci örneğimiz de aslında, özünde İtalyanca olan bir dans parçası olacak :) 

Hepinize keyifli dinlemeler ;)

Hiç yorum yok: