30 Kasım 2010 Salı

Calogero'yu sevdik bestelerinden ötürü

Calogero Joseph Salvatore Maurici bu arkadaşın adı. Uzatmaya gerek yok diye düşünmüş Calogero diyip kapatmışlar konuyu. Burada bulunmasının sebebi ne kadar sempatik olduğu değil tabi ki (Sıfata bak zaten, ödünç bir şey istediğinde umudunu kesmene yetecek kadar sempatik). Burada bulunmasının asıl sebebi bu kerhanecinin (evet sempatikliği beni de etkisi altına aldı) iyi bir müzisyen olması (şahsi kanaatimdir!). Hatta tanışmamız Pomme C adlı, süpersonik bir klibi olan şarkısı sayesinde gerçekleşmişti. Hey gidi...

Daha sonra bu topraklardaki müzisyenler tarafından keşfedilmesi de uzun sürmedi zaten. Önce güzelim Danser Encore oldu sana "Çobanyıldızı". Üstüne bir de Si seulement je pouvais lui manquer karşımıza "Bir damla gözlerimde" olarak çıkmasın mı? 

Aslında bir yerde çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı?! Nasılsa artık düzgün beste yapan kalmadı. Yüzdeye vursan %27.9 bile etmiyordur yani. Zaten şarkılarda armoninin durumu, ekmeği açınca içinde kaşarı aradığın büfe tostundan hallice. O zaman ya eski şarkıları tekrar düzenleyeceksin ya da yurt dışını araştıracaksın. Bu aralar talihlimiz de bu arkadaş (Tipe bak arkadaş ya, şeytan diyo gir kır ağzını burnunu, sonra iki şarkı dinliyorum geçiyor sinirim. Hatta efil efil şarkılara eşlik bile ediyorum utanmadan).

Madem bu kadar rerörerö dedik bir iki parçasını daha paylaşayım da belki seveni çıkar :)

Hiç yorum yok: